Home Aktualności RTMon
RTMon


Falowniki Eura Drives w systemie CoMeta

01.09.2019 System CoMeta w wersji 4.85 obsługuje nową rodzinę falowników firmy Eura Drives. Standardowo wszystkie modele wyposażone są w interfejs komunikacyjny RS-485 i niezwykle wydajną, odporną na zakłócenia implementację protokołu Modbus RTU. Wdrożenie przeprowadzono na modelach E-800 i E-2000 podłączonych do systemu SCADA bezpośrednio, oraz przez sieć hierarchiczną, za pośrednictwem sterownika PAC/PLC. Dystrybutorem falowników jest firma HF Inverter.


falowniki Eura Drives


 
CoMeta i pomiary elektryczne

31.05.2019 System CoMeta w wersji 4.84 obsługuje cyfrowe mierniki tablicowe firmy SISEL ENDA. Model amperomierza EPA-242-RSI wyposażony jest w izolowany interfejs komunikacyjny RS-485 z protokołem Modbus RTU, wbudowany bocznik 5A oraz przyłącze zewnętrznego bocznika 60mV. Wersje CT umożliwiają pomiar natężenia prądu poprzez zewnętrzny przekładnik. Możliwy jest wybór rodzaju mierzonego prądu AC/DC/RMS. Dystrybutorem mierników jest firma Dacpol.


ENDA EPA-242

 
CoMeta na platformach embedded

17.10.2018 W wersji 4.83 systemu CoMeta silnie rozwinięto i znormalizowano mechanizmy obsługi komponentów GPIO i WDT (ang. watchdog timer) komputerów przemysłowych do zastosowań wbudowanych. Implementacja objęła większość chipsetów stosowanych w komputerach typu PC/104 i SBC.

 
CoMeta w biotechnologii

11.04.2018 W wersji 4.81 systemu CoMeta wbudowano obsługę serii zaawansowanych czujników tlenu rozpuszczonego i pH firmy Hamilton przeznaczonych do procesów biochemicznych. Czujniki zintegrowane są z nadajnikiem standardowego sygnału 4..20 mA oraz interfejsem komunikacyjnym RS-485 z protokółem Modbus RTU. Wyposażone są również w mechanizmy kompensacji temperatury oraz kalibracji i  autodiagnostyki. Dystrybutorem czujników jest firma Introl.


Visiferm_DO_ARC

 
Falowniki Evolution w systemie CoMeta

25.01.2018 System CoMeta w wersji 4.80 obsługuje nową rodzinę falowników Evolution firmy LiteOn. Wszystkie modele wyposażone są w interfejs komunikacyjny RS-485 i protokół Modbus RTU. Zaletą jest dokładny pomiar obciążenia silnika oraz temperatury radiatora. Dystrybutorem falowników jest firma Eldar.


falowniki Evolution

 
CoMeta nadzoruje zużycie mediów

31.12.2017 Kolejne moduły współpracujące z systemem CoMeta w wersji 4.79, to konfigurowalne moduły zliczające M-8D firmy Metronic. Wyposażone w interfejs komunikacyjny RS-485, protokół Modbus RTU oraz niewrażliwe na polaryzacje izolowane wejścia, mogą pracować jako liczniki zdarzeń np. w systemach bilansowania przepływów, oraz jako klasyczne wejścia dyskretne.

 
CoMeta i kogeneracja energii

22.08.2017 W ramach współpracy z firmą AURUM ENERGY, system CoMeta wkroczył w obszar nadzoru eksploatacyjnego kogeneracyjnych agregatów prądotwórczych. Agregaty wyposażone w dedykowane sterowniki InteliGen firmy ComAp, mogą być zasilane biogazem ze składowisk odpadów, gazami pochodzącymi z procesów pirolitycznych, bądź metanem.

 
Moduły SFAR w systemie CoMeta

21.04.2017 Grupę urządzeń współpracujących z systemem CoMeta w wersji 4.78 zasiliły ekonomiczne, konfigurowalne moduły firmy SFAR. Wyposażone w interfejs komunikacyjny RS-485 oraz protokół Modbus RTU, mogą pracować jako peryferia sterowników PLC lub jako samodzielna, rozproszona platforma do akwizycji danych procesowych. Ciekawą cechą modułów wejść analogowych (np. SDM-6TE, SDM-8AI), jest obecność wyjść dyskretnych, pozwalających na realizację prostych algorytmów sterowania.

 
CoMeta wspiera Arduino

26.03.2016 System CoMeta w wersji 4.77 wspiera platformę ewaluacyjną Arduino. Opracowane przez nas oprogramowanie (firmware) dla urządzeń opartych o płytki Arduino pozwala na budowę niskobudżetowych sieci pomiarowych i sterujących dla automatyki budynkowej nawet przez hobbistów. Komunikacja odbywa się poprzez protokół Modbus RTU i magistralę RS-485. Definiowanie w systemie CoMeta urządzeń zawierających do kilkudziesięciu zmiennych odbywa się w prosty, zautomatyzowany sposób.

 
Obsługa wbudowanych portów GPIO

10.11.2015 W wersji 4.76 programu CoMeta.RTMon wprowadzono obsługę portów GPIO charakterystycznych dla komputerów embedded. Umożliwia to np. kontrolę lokalnych systemów zasilania, UPS-ów, załączanie szaf sterowniczych itp. Funkcjonalność dostepna jest niezależnie od głównej platformy akwizycji, w tym na stacjach klienckich. Wdrożenie przetestowano na komputerach Advantech i Axiomtek.

 
CoMeta w laboratorium

13.02.2015 W wersji 4.71 programu CoMeta.RTMon zaimplementowano protokół komunikacyjny LAI (abr. Labor Application Interface) pozwalający na adresowalną obsługę wszystkich wyposażonych w port RS-485 urządzeń termostatujących firmy Huber. Tym samym urządzenia te dołączyły do obsługiwanych wcześniej przez system CoMeta urządzeń laboratoryjnych firm LAUDA, JULABO i IKA z wbudowanym protokołem NAMUR.

 
Soft PLC w systemie CoMeta

29.01.2015 W wersji 4.70 programu CoMeta.RTMon rozwinięto mechanizm przetwarzania skryptów automatyzujących zlecenia operatorskie. Skrypty uruchamiane dotychczas w trybie interaktywnym z poziomu synoptyki, obecnie mogą być uruchamiane również wystąpieniem zdarzeń procesowych. Pozwala to na realizację w systemie CoMeta funkcji typu soft PLC.

 
Regulatory OMRON w systemie CoMeta

27.11.2014 Grupę urządzeń współpracujących z systemem CoMeta w wersji 4.68 zasiliła rodzina zaawansowanych regulatorów cyfrowych E5XN firmy OMRON. Na uwagę zasługują niezwykle bogate, wielopoziomowe możliwości konfiguracyjne pozwalające integratorowi na uzyskanie pożądanej funcjonalności. Dostępne są wszystkie znormalizowane rozmiary DIN, uniwersalne, programowalne wejścia i wyjścia, obieralne kolory wyświetlacza oraz interfejs komunikacyjny RS-485 z protokołami Modbus RTU i firmowym CompoWay/F.


Regulatory E5XN

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4