Home Aktualności RTMon
RTMon


CoMeta na monitorach wielkoformatowych

02.02.2021 W wersji 4.88 systemu CoMeta dostępna jest nowa aplikacja o nazwie SynTab przeznaczona do bezobsługowej, rozproszonej prezentacji stanu procesu. Aktualne dane pobierane są przez sieć z IOServera. Aplikacja w dużym stopniu korzysta z konfiguracji opracowanych dla stacji klienckich CoMeta.RTMon.

 
Zdalne zarządzanie IOServerem

10.06.2020 W wersji 4.86 systemu CoMeta rozszerzono funkcje zdalnego zarzadzania i diagnostyki IOServera przez uprawnione stacje klienckie CoMeta.RTMon

 
Falowniki Eura Drives w systemie CoMeta

01.09.2019 System CoMeta w wersji 4.85 obsługuje nową rodzinę falowników firmy Eura Drives. Standardowo wszystkie modele wyposażone są w interfejs komunikacyjny RS-485 i niezwykle wydajną, odporną na zakłócenia implementację protokołu Modbus RTU. Wdrożenie przeprowadzono na modelach E-800 i E-2000 podłączonych do systemu SCADA bezpośrednio, oraz przez sieć hierarchiczną, za pośrednictwem sterownika PAC/PLC. Dystrybutorem falowników jest firma HF Inverter.


falowniki Eura Drives


 
CoMeta i pomiary elektryczne

31.05.2019 System CoMeta w wersji 4.84 obsługuje cyfrowe mierniki tablicowe firmy SISEL ENDA. Model amperomierza EPA-242-RSI wyposażony jest w izolowany interfejs komunikacyjny RS-485 z protokołem Modbus RTU, wbudowany bocznik 5A oraz przyłącze zewnętrznego bocznika 60mV. Wersje CT umożliwiają pomiar natężenia prądu poprzez zewnętrzny przekładnik. Możliwy jest wybór rodzaju mierzonego prądu AC/DC/RMS. Dystrybutorem mierników jest firma Dacpol.


ENDA EPA-242

 
CoMeta na platformach embedded

17.10.2018 W wersji 4.83 systemu CoMeta silnie rozwinięto i znormalizowano mechanizmy obsługi komponentów GPIO i WDT (ang. watchdog timer) komputerów przemysłowych do zastosowań wbudowanych. Implementacja objęła większość chipsetów stosowanych w komputerach typu PC/104 i SBC.

 
CoMeta w biotechnologii

11.04.2018 W wersji 4.81 systemu CoMeta wbudowano obsługę serii zaawansowanych czujników tlenu rozpuszczonego i pH firmy Hamilton przeznaczonych do procesów biochemicznych. Czujniki zintegrowane są z nadajnikiem standardowego sygnału 4..20 mA oraz interfejsem komunikacyjnym RS-485 z protokółem Modbus RTU. Wyposażone są również w mechanizmy kompensacji temperatury oraz kalibracji i  autodiagnostyki. Dystrybutorem czujników jest firma Introl.


Visiferm_DO_ARC

 
Falowniki Evolution w systemie CoMeta

25.01.2018 System CoMeta w wersji 4.80 obsługuje nową rodzinę falowników Evolution firmy LiteOn. Wszystkie modele wyposażone są w interfejs komunikacyjny RS-485 i protokół Modbus RTU. Zaletą jest dokładny pomiar obciążenia silnika oraz temperatury radiatora. Dystrybutorem falowników jest firma Eldar.


falowniki Evolution

 
CoMeta nadzoruje zużycie mediów

31.12.2017 Kolejne moduły współpracujące z systemem CoMeta w wersji 4.79, to konfigurowalne moduły zliczające M-8D firmy Metronic. Wyposażone w interfejs komunikacyjny RS-485, protokół Modbus RTU oraz niewrażliwe na polaryzacje izolowane wejścia, mogą pracować jako liczniki zdarzeń np. w systemach bilansowania przepływów, oraz jako klasyczne wejścia dyskretne.

 
CoMeta i kogeneracja energii

22.08.2017 W ramach współpracy z firmą AURUM ENERGY, system CoMeta wkroczył w obszar nadzoru eksploatacyjnego kogeneracyjnych agregatów prądotwórczych. Agregaty wyposażone w dedykowane sterowniki InteliGen firmy ComAp, mogą być zasilane biogazem ze składowisk odpadów, gazami pochodzącymi z procesów pirolitycznych, bądź metanem.

 
Moduły SFAR w systemie CoMeta

21.04.2017 Grupę urządzeń współpracujących z systemem CoMeta w wersji 4.78 zasiliły ekonomiczne, konfigurowalne moduły firmy SFAR. Wyposażone w interfejs komunikacyjny RS-485 oraz protokół Modbus RTU, mogą pracować jako peryferia sterowników PLC lub jako samodzielna, rozproszona platforma do akwizycji danych procesowych. Ciekawą cechą modułów wejść analogowych (np. SDM-6TE, SDM-8AI), jest obecność wyjść dyskretnych, pozwalających na realizację prostych algorytmów sterowania.

 
CoMeta wspiera Arduino

26.03.2016 System CoMeta w wersji 4.77 wspiera platformę ewaluacyjną Arduino. Opracowane przez nas oprogramowanie (firmware) dla urządzeń opartych o płytki Arduino pozwala na budowę niskobudżetowych sieci pomiarowych i sterujących dla automatyki budynkowej nawet przez hobbistów. Komunikacja odbywa się poprzez protokół Modbus RTU i magistralę RS-485. Definiowanie w systemie CoMeta urządzeń zawierających do kilkudziesięciu zmiennych odbywa się w prosty, zautomatyzowany sposób.

 
Obsługa wbudowanych portów GPIO

10.11.2015 W wersji 4.76 programu CoMeta.RTMon wprowadzono obsługę portów GPIO charakterystycznych dla komputerów embedded. Umożliwia to np. kontrolę lokalnych systemów zasilania, UPS-ów, załączanie szaf sterowniczych itp. Funkcjonalność dostepna jest niezależnie od głównej platformy akwizycji, w tym na stacjach klienckich. Wdrożenie przetestowano na komputerach Advantech i Axiomtek.

 
CoMeta w laboratorium

13.02.2015 W wersji 4.71 programu CoMeta.RTMon zaimplementowano protokół komunikacyjny LAI (abr. Labor Application Interface) pozwalający na adresowalną obsługę wszystkich wyposażonych w port RS-485 urządzeń termostatujących firmy Huber. Tym samym urządzenia te dołączyły do obsługiwanych wcześniej przez system CoMeta urządzeń laboratoryjnych firm LAUDA, JULABO i IKA z wbudowanym protokołem NAMUR.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4